לימודי הנדסה – מסלולי לימוד מומלצים

לימודי הנדסה – מסלולי לימוד מומלצים

לימודי הנדסה – מסלולי לימוד מומלצים

גם אתם אוהבים לחקור טכנולוגיות חדשות ומתעניינים בהיבטים הטכניים והמדעיים של הדברים? כנראה שלימודי הנדסה הם המסלול הנכון עבורכם, אבל אילו מסלולי לימוד נחשבים לטובים ולמבוקשים בתחום?  ניסינו לעשות עבורכם מעט סדר בנושא.

בחיי היומיום שלנו אנחנו תלויים בכל כך הרבה דברים שנוצרו על ידי מהנדסים כמו מחשבים, טלפונים חכמים, מסילות ברזל, כבישים, ציוד רפואי ועוד. מהנדסים פותרים בעיות משמעותיות ומציעים שיטות יעילות, בטוחות ומהירות יותר לעשיית דברים. החלטתם כי לימודי הנדסה מתאימים לכם? זה טוב ויפה, אבל תחום ההנדסה הוא תחום אקדמי עצום עם אפשרויות למגוון של התמחויות ולא תמיד קל לבחור באחת מהן. אז מה מתאים לכם – הנדסת אנרגיה, הנדסת הסביבה או אולי הנדסת חומרים?

כדי לעזור לכם בבחירה הקשה הנה כמה פרטים חשובים על מסלולי לימוד בולטים בתחום ההנדסה, שיעזרו לכם להבין איזה תחום הנדסי יכול להתאים יותר לכישורים או לתחומי העניין שלכם:

הנדסת ביוטכנולוגיה

התפתחויות מרגשות רבות מתרחשות בצומת שבין הביולוגיה לטכנולוגיה. תואר בהנדסה ביוטכנולוגיה סולל בפניכם את הדרך לקריירה עתידית מוכחת. מומחים בתחום הביוטכנולוגיה מציעים פתרונות מהירים וטובים יותר לבעיות חיוניות בפרקטיקה הרפואית ובאנרגיה ביולוגית מתחדשת, כדי לשפר את חייהם ואת רווחתם של בני האדם. לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה הם הבחירה נכונה עבורכם אם אתם מתעניינים ברפואה, בביולוגיה, ובדרך שבה תחומים אלה קשורים לטכנולוגיה ולהנדסה.

>> קראו כאן עוד על הנדסת ביוטכנולוגיה.

הנדסת הסביבה

עשרות שנים של זיהום הותירו את הסביבה שלנו בכי רע. ממשלות ותעשיינים מתחילים להבין שהאחריות והקיימות הן ציווי משמעותי לעתיד שלנו. מצב זה הופך את הנדסת הסביבה לדיסציפלינה מרתקת עם פרספקטיבות נהדרות לקריירה מאתגרת לאורך שנים. לימודי הנדסת הסביבה מכשירים אתכם להחיל עקרונות מדעיים והנדסיים במטרה להפחית את הזיהום התעשייתי ולשפר את הסביבה עבור בני האדם, בעלי החיים והצמחייה. ניתן להפחית את ההשפעות המזיקות על הסביבה על ידי חינוך הציבור, קידום השימור על משאבי הטבע, הגדרת תקנות ויישומן באמצעות נהלים הנדסיים בני קיימא.

הנדסת חומרים

תחום הנדסת החומרים עוסק במאפייני החומר ובשימושים האפשריים לצרכים מדעיים והנדסיים. תכנית הלימודים בהנדסת חומרים עוסקת במדעי החומרים, כולל היבטים כימיים ופיזיים של חומרים ברמה האטומית והמולקולרית. במסלול זה תלמדו להבין את הרכב החומרים ותוכלו לבדוק ולנתח חומרים, לעצב, לפתח ולייצר חומרים חדשים עם מאפיינים חדשים, ליישומים רבים ושונים.

הנדסת אנרגיה

דלקים ממאובנים ומשאבי טבע אחרים הנמצאים מתחת לאדמה, ממשיכים למלא תפקיד מרכזי בכלכלת העולם. במסלול להנדסת אנרגיה תוכלו ללמוד על תהליכים להפקת גז טבעי והטיפול בו, על השימוש שנעשה בגז ובנפט בענפי התעשייה השונים ועוד. מהנדס אנרגיה הוא למעשה מהנדס תהליך. כיוון שתלמדו מגוון של תהליכים בתחומים שונים, תוכלו להתפתח כמהנדסי תהליך לא רק בתחום האנרגיה אלא גם בתחומים רבים אחרים הנדרשים על ידי התעשיות השונות.

הנדסת תרופות

תחום זה, המוכר גם בשם ׳הנדסה פרמצבטית׳, מציע לימודים בין תחומיים המשלבים תכנים בכימיה, בביולוגיה בביוטכנולוגיה ובתהליכים. הלימודים במסלול זה עוסקים בתכנון, באופטימיזציה ובניהול של תהליכים, גם באופן כללי וגם תוך התמקדות בתחום התרופות. מסלול זה מכשיר אתכם לקריירה במשרות בכירות בחברות תרופות.