קורס ממונה בטיחות

קורס ממונה בטיחות

קורס ממונה בטיחות הינו קורס מקצועי נוסף המתקיים במסגרת לימודי המחלקה להכשרה מקצועית במכללת אתגר. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מקצועי מורחב אודות הקורס, תכני הלימוד ומטרותיו.

מספר מילים על תפקידו המקצועי של ממונה בטיחות במקום העבודה

תפקידו של ממונה בטיחות חולש על מגוון נרחב של תחומים הקשורים לתחום הבטיחות והגיהות התעסוקתית. בין יתר התחומים עליהם אחראי ממונה הבטיחות תמצאו: בניית תכנית בטיחות להגברת מודעות העובדים בכל הנוגע לענייני בטיחות וגיהות, בניית תכנית לפיקוח על כל נושאי הבטיחות והגיהות במקום העבודה, בניית תכניות לפעולה בשעת חירום ועוד. על פי חוק, כל מקום עבודה המעסיק מעל ל-50 עובדים, מחויב במינוי המקצועי של ממונה בטיחות אשר הוסמך לצורך המינוי במסגרת קורסי הכשרה מקצועיים.

קורס ממונה בטיחות- מטרות

על פי חוק, כל אדם הממונה לתפקיד ממונה הבטיחות במקום העבודה, מחויב בהכשרה מקצועית בתחום הבטיחות והגיהות. קורס ממונה בטיחות המתקיים במכללת אתגר מקיף בתוכו את כל תחומי הבטיחות והגיהות התעסוקתית הנדרשים על פי חוק, וזאת בהתאם לתחומי העיסוק השונים במשק הישראלי.

קורס ממונה בטיחות- נושאי הלימוד

קורס ממונה בטיחות במכללת אתגר מותאם לכל תקנות הבטיחות והגיהות התעסוקתית בישראל. בין יתר הנושאים הנלמדים במהלך הקורס תמצאו: ניהול מערך הבטיחות במקום העבודה, ניהול סיכונים, תכנון מערכות בטיחות, היכרות מעמיקה עם דרישות הבטיחות בכל הנוגע למערכות חשמל ובטיחות אש, חקירת תאונות עבודה, בניית תכנית לפעילות בשעת חירום, הדרכת עובדים בתחום הבטיחות והגיהות ועוד מגוון נרחב של נושאים הקשורים לתחומי הבטיחות והגיהות התעסוקתית.

תכנית הלימודים במכללת אתגר משלבת הכשרה עיונית לצד הכשרה מעשית, וזאת באמצעות הרצאות פרונטאליות, תרגולים מעשיים וסיורים במקומות עבודה. במקביל, משתתפי הקורס זוכים לסדנאות מקצועיות בתחום היכרות עם המערכת החוקית והמשפטית בכל הנוגע לחוקים ותקנות בתחום הבטיחות והגיהות התעסוקתית.

בדומה לכל קורס מקצועי אחר המתקיים במכללת אתגר, גם קורס ממונה בטיחות הינו קורס מקצועי שעם סיומו זוכים הבוגרים לקבלת תעודת הסמכה מקצועית מטעם משרד הכלכלה, וזאת בהתאם לעמידת הבוגרים בתנאי הקורס.